Klasiku Gent-Wevelgem vyhral Paolini, Sagan na pódiu chýbal

29.03.2015 Celý región

Wevelgem 29. marca (TASR) - Taliansky cyklista Luca Paolini z tímu Kaťuša triumfoval v nedeľňajšej belgickej klasike Gent - Wevelgem. Skúsený 38-ročný jazdec vyhral v náročných podmienkach s vetrom a dažďom na 239,1 km dlhej trati po samostatnom úniku s náskokom 11 sekúnd pred Holanďanom Nikim Terpstrom (Etixx - Quick-Step) a Geraintom Thomasom (Team Sky). Paolini je prvým talianskym víťazom Gent - Wevelgem od roku 2002, keď sa tešil Mario Cipollini.

Slovenský reprezentant Peter Sagan vo farbách Tinkoff-Saxo obsadil 10. miesto a nezopakoval tak pódiové umiestnenie z uplynulých troch ročníkov - vlani bol tretí, v roku 2013 preteky vyhral a v roku 2012 obsadil druhú priečku. Smolu mal jeho krajan Martin Velits, ktorý utrpel pri páde zlomeninu kľúčnej kosti. Jazdec tímu Etixx-Quick Step bol účastníkom hromadnej kolízie, ktorá sa stala približne 150 kilometrov pred cieľom. Ako informoval portál cyclingnews.com, M. Velitsa odviezla sanitka do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Výsledky:

1. Luca Paolini (Tal./Kaťuša) 6:20:55, 2. Niki Terpstra (Hol./ Etixx - Quick-Step), 3. Geraint Thomas (V. Brit./Team Sky) obaja +11, 4. Stijn Vandenbergh (Belg./Etixx - Quick-Step) +18, 5. Jens Debusschere (Belg./Lotto) +26, 6. Sep Vanmarcke (Belg./LottoNL) +40, 7. Juergen Roelandts (Belg./Lotto) +1:52, 8. Daniel Oss (Tal./BMC Racing) +4:15, 9. Alexander Kristoff (Nór./Kaťuša), 10. Peter SAGAN (SR/Tinkoff-Saxo) obaja +5:12